Coś więcej o nas

HISTORIA FIRMY

Historia naszej firmy rozpoczyna się w 2014 roku. Wówczas zakupiliśmy pierwszy samolot typu Skyvan na potrzeby skoków spadochronowych i sesji zdjęciowych. Z pokładu naszego samolotu najlepsi fotografowie w kraju pstrykają fotki innym statkom powietrznym, a setki osób spełniają marzenia o lataniu, skacząc ze spadochronem z wysokości 4200 m.
Zgrana firma

SKYVAN SERVICE


Firma Skyvan Service powstała z pasji do latania w 2016 roku w Piotrkowie Trybunalskim. Wówczas udało się nawiązać współpracę z tamtejszym Aeroklubem. Otworzyliśmy największą i najlepiej wyposażoną strefę zrzutu w Polsce – Sky Force Polskie Centrum Spadochronowe. Nasz zespół składa się z prawdziwych pasjonatów, którzy mają mnóstwo energii do pracy i masę dobrych pomysłów, ale przede wszystkim świetnie znają się na lotnictwie i mają w tej dziedzinie ogromne doświadczenie.DWA SKYVANY, DWIE PRZYGODY


alaska - polska

SKYVAN (SP-HOP)

Nasz pierwszy Skyvan (SP-HOP) pochodzi z Alaski. Lot do Polski był nie lada wyzwaniem – bardzo niebezpieczny z powodu złej pogody.

SKYVAN (SP-HIP)

Drugi Skyvan (SP-HIP) pochodzi z Malezji z Kuala Lumpur. Przylot nim do Polski również wymagał nie lada umiejętności, większość podróży odbywała się nad oceanem.

Skyvan Service to wszechstronna firma

NOWE MOŻLIWOŚCINowa „normalność” przyniosła kolejne wyzwania dla naszego biznesu. W 2021 r. postanowiliśmy zainwestować w nową gałąź firmy – wynajem naszych statków powietrznych do transportu lotniczego towarów i osób. Rynek transportu lotniczego ciągle się rozrasta ze względu na fakt, iż możliwości transportu z wykorzystaniem samolotów są niemal nieograniczone. Przewóz dokonywany jest jednorazowym, bezpośrednim lotem lub kilkoma odrębnymi wraz z przeładunkiem przesyłki na kolejne samoloty, w zależności od destynacji. Transport lotniczy oferuje krótki czas dostawy, co jest bardzo ważne dla coraz bardziej wymagających konsumentów. Skorzystanie z takiego transportu, może wyróżniać na tle konkurencji. Na szybki rozwój transportu lotniczego mają także wpływ argumenty ekonomiczne – szybka dostawa towaru oznacza, że można od razu zacząć go sprzedawać, a więc generować szybsze zyski dla firmy. Swoją ofertę kierujemy do instytucji, przedsiębiorstw i osób fizycznych. Naszą specjalnością są przewozy krajowe i europejskie. Dzisiejsze środowisko konkurencyjne nagradza elastyczne i proaktywne podejście do logistyki.


TRANSPORT TOWARÓW

Jeśli potrzebujesz niezawodnego transportu lotniczego, aby osiągnąć cele biznesowe, jako operator logistyczny chętnie zapewnimy wsparcie. Oferowany przez nas wynajem samolotu do transportu lotniczego to najszybszy sposób dostawy przesyłek do wielu miejsc w kraju i Europie.AIR TAXI – WKRÓTCE…

W najbliższym czasie planujemy również rozszerzyć swoją działalność o wynajem samolotu do przewozu osób. Będziemy oferować szybkie i wygodne przemieszczanie się osób pomiędzy wybranymi punktami w kraju i Europie. To ogromna oszczędność czasu. Więcej informacji już wkrótce.TROCHĘ CIEKAWOSTEK O SAMOLOTACH

SHORT SC.7 SKYVANTo wielozadaniowy samolot transportowy, wykorzystywany zarówno do celów cywilnych jak i wojskowych. Maszynę zaprojektowano pod kątem łatwości obsługi, eksploatacji i funkcjonalności, umożliwiającej łatwy załadunek i wyładunek na pokład maszyny przewożonych towarów lub pasażerów. Kadłub ma kwadratowy przekrój, umożliwiający zdecydowanie prostszą aranżację i wykorzystanie dostępnej przestrzeni ładunkowej niż w kadłubach o przekroju okrągłym. Szerokość i wysokość kabiny pasażersko-towarowej wynosi równe 1,98 m. Jej długość w pierwszych dziesięciu maszynach liczyła 4,88 m, ale od jedenastego egzemplarza powiększono ją do 5,7 m. Taka konfiguracja umożliwia wstawienie sześciu rzędów po trzy fotele dla pasażerów. Samolot ma bardzo nisko zawieszony kadłub, ułatwiając w ten sposób wejście na pokład. Z tyłu umieszczona otwierane na całą szerokość kadłuba drzwi ładowni. W zależności od potrzeb, drzwi ładunkowe mogły się otwierać albo do góry, albo, tworząc rampę załadowczą, do dołu. Załadunek lub rozładunek samolotu możliwy jest przy działających silnikach i obracających się śmigłach. Wybrany rodzaj usterzenia również ułatwia korzystanie z tylnej ramy ładunkowej. Zmiana konfiguracji samolotu z pasażerskiej na towarową i odwrotnie zajmuje kilka minut. Maszyna może zostać również skonfigurowana do wersji pasażerskiej, z przedziałem pasażerskim oddzielonym od towarowej części ścianką. Pomimo spartańskiego wyposażenia kabiny, w wersji pasażerskiej możliwa była instalacja toalety i schowki na bagaż podręczny dla pasażerów. Skyvan był certyfikowany do pilotowania przez jednego członka załogi, co również upraszczało obsługę i zmniejszało koszty eksploatacji samolotu, tym niemniej, przyrządy w kabinie mogły być zdublowane pod kątem załogi dwuosobowej. Piloci mieli do dyspozycji drzwi umieszczone z każdej strony kabiny załogi. W wersji pasażerskiej, drzwi po stronie pierwszego oficera mogły być wykorzystywane do wprowadzenia pasażerów na pokład. Samolot zaprojektowano w układzie górnopłata ze skrzydłami o wysokim współczynniku siły nośnej, opartymi na dwóch zastrzałach z każdej strony, ze stałym podwoziem z przednim.


Chcesz wynająć do transportu nasz samolot?

Skontaktuj się z nami w sprawie wyceny


transport towarów i usług

Transport lotniczy jest obecnie najnowocześniejszym i najprężniej rozwijającym się sposobem przewożenia towarów i osób. Jego najważniejszą zaletą jest możliwość niezwykle szybkiego dotarcia do niemalże każdego miejsca, w naszym wypadku w kraju i w Europie.